Przesunięcie terminu krwawienia z odstawienia - czy to niesie ze sobą jakieś skutki uboczne?

Witam, czy mogę pominąć tabletki neutralne w schemacie 24+4, czyli chodzi o pominięcie tych 4 tabletek, aby przesunąć "okres". Po zażyciu ostatniej 24. tabletki, biorę 1. z nowego opakowania. Czy to nie szkodzi zdrowiu albo czy jest jakieś większe prawdopodobieństwo ciąży? Albo proszę ogólnie napisać, czym grozi takie pominięcie tych 4 tabletek. Dodam, że zrobiłabym tak pierwszy raz, a tabletki 24+4 zażywam od kwietnia.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani. Takie postępowanie nie jest szkodliwe. Można łączyć do 3 opakowań pod rząd. Ryzyko ciąży nie jest zwiększone. Jedynym działaniem niepożądanym może być wcześniejsze wystąpienie krwawienia (pod koniec 2. opakowania).