Pominięta tabletka antykoncepcyjna dzień po stosunku a możliwość ciąży

Witam. Zażywam tabletki o działaniu antykoncepcyjnym OC-35. Jestem w trakcie 4-go opakowania. W sobotę tj. 6dzień brania tabletek z nowego opakowania odbyłam stosunek. W niedzielę zapomniałam o zażyciu tabletki. Dopiero dzisiaj w poniedziałek zorientowałam się o nieprzyjęciu tabletki, więc zażyłam 2 gdyż minęły 24godz od nieprzyjęcia. Dzisiaj prawidłowo zaczynam 2 tydzień zażywania tabletek. Jak mam dalej postępować w tej sytuacji? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?

Aleksander Ropielewski

Nie sposób ocenić dokładnie ryzyka zajścia w ciążę, ale jest ono większe niż w przypadku właściwego przyjmowania tabletek. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.