Przesuwający się guzek na szyi

Witam,mam 20 lat i od jakiegoś miesiąca zauważyłam dziwną kuleczke na szyi,która się przesuwa i czasami powiększa i zmniejsza i tak w kółko,nie mam pojęcia co to może być,trochę się tym martwię,bo nigdy wcześniej jej nie było.... Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani w której okolicy szyi pojawiła się zmiana. Może być to bowiem guzek tarczycy jak i powiększony węzeł chłonny, co wydaje się być najbardziej prawdopodobne. W celu postawienia konkretnej diagnozy proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, może być to powiększony węzeł chłonny, jeżeli zmiana jest wyczuwalna od kilku tygodni i nie towarzyszą jej objawy infekcji to kontakt z lekarzem jest wskazany.