Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przeszkoda w szyi pęcherza moczowego

Przed tygodniem zostalem poddany operacji polegającej na przezcewkowym nacięciu stercza TUIP.Rozpoznanie przedoperacyjne-przeszkoda w szyi pęcherza moczowego.Po operacji wystąpiła niedoczulica skóry prawego uda,która utrzymuje się do dziś.Oprócz tego utrudnione mikcje,poczucie niecałkowicie opróżnionego pęcherza,słabe bóle części nadłonowej. 1)Czy niedoczulica może ustąpić samoistnie,a jeśli tak ,to kiedy?2)Czy utrudnienia w oddawaniu moczu to jedynie efekt obrzęku?Kiedy zwykle następuje poprawa
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Niedoczulica może ustąpić zwykle w okresie do pół roku. Utrudnienia w oddawaniu moczu również powinny ustąpic w ciągu miesiąca.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy