Przeszywający ból zęba

Boli mnie ząb. Umówiona jest wizyta u dentysty, ale z racji świąt będzie opóźniona. W związku z tym chciałbym zapytać o typ bólu, ponieważ nie znalazłem informacji na ten temat. Górny ząb (a raczej zęby, bo nie potrafię dokładniej zlokalizować bólu) po lewej stronie jest przez większość czasu zupełnie w porządku, po czym pojawia się jednorazowy, chwilowy, przeszywający ból. Dzieje się tak co jakiś czas, w odstępach od minuty do nawet pół godziny/godziny. Czym spowodowany jest tak nietypowy ból?

Witam,
Objawy które Pan podaje nie są charakterystyczne dla konkretnego problemu. Bez zdjęcia RTG lub panoramicznego niemożliwe jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu.
Ból o którym Pan mówi może być początkową fazą zapalenia miazgi zęba. Jeżeli to jest przyczyną - ból będzie narastał , ale też zacznie się lokalizować i będzie można określić konkretnie który ząb boli... Jednak radzę nie czekać na ten etap i zgłosić się na konsultację i wykonanie zdjęcia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl