Przetoka i leczenie kanałowe

Kilka miesięcy temu miałam leczona jedynke kanalowo. W miedzyczasie byly problemy ( przetoka.) Jednak dentysta wszystko zaleczył, wykonał zdjęcie rtg. W ciagu ostatnich dni, czuje ze ta jedynka rusza sie duzo bardziej. Do tego ząb jest nadrwazliwy na ciepło ( tepy kilkusekundowy pulsujacy ból). Bylam z tym u dentysty,Stwierdził ze to wina krzywego zgryzu i zaciskania zebow podczas spania rzeczywiscie zab na dole i sasiednia jedynka rowniez lekko sie ruszaja). A moze to cos powazniejszego?

Dzień dobry, porusza Pani kilka problemów. Ząb po leczeniu kanałowym nie reaguje na zmianę temperatury. Jeżeli ciepło wywołuje naprawdę tępy ból, należy koniecznie sprawdzić sąsiednie zęby. Ruchomość zęba może powiększać się, jeżeli torbiel okołokorzeniowa nie goi się, a wręcz przeciwnie, rośnie. Ma Pani równiż rację, jeżeli ruszają się siekacze na górze i na dole, przyczyną może być zły zgryz. Warte też przebadać się pos względem paradontozy.