Przetoka na ropniu okołoodbytniczym

Witam, Mój mąż ma stwierdzoną przetokę po ropniu okołoodbytniczym. Proktolog kazał mu zrobić kolonoskopię przed operacją. Po kolonoskopii lekarz powiedział mu że wszystko jest ok. W domu przeczytaliśmy dopiero wynik - faktycznie w jelicie grubym nic nie znaleziono ale przy przetoce, w kanale odbytu (nie ma na razie ujścia zewnętrznego i wewnętrznego) pobrano wycinek ponieważ jest tam niewielkie (4mm) zgrubienie i guzki krwawnicze. Proszę o informację co to może oznaczać? dziękuję Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

guzki krwawnicze czyli hemoroidy, co do zgrubienia nie jestem w stanie powiedzieć przyczyn może byc wiele, nalezy cierpliwie poczekać na wynik histopatologii.