Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekła grzybica przewodu pokarmowego

Dzień dobry! Od ponad 3 miesięcy borykam się z grzybicą przewodu pokarmowego. Jestem już po dwóch seriach Flukonazolem (ostania 28 dni po 100mg na dobę), płuczę jamę ustną środkami zawierającymi chlorheksydynę oraz przez dwa tygodnie używałem Aphtin oraz ssałem tabletki typu Orofar, Chlorchinaldin, Sebidin itp. Niestety nic nie pomogło. Każdorazowo z badania typu posiew kału wychodzi Candida wzrost średni, dodatkowo od ponad miesiąca mam język porośnięty dosłownie białym grzybkiem. Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie. Proszę o poradę czego mogę użyć do pozbycia się Canidy z języka i jamy ustnej. Mam na myśli domową apteczkę, ewentualnie jakieś środki, których nie wymieniłem wyżej. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Witam!

Grzybica przewodu pokarmowego oporna na leczenie bardzo często jest objawem zaburzeń odporności. W takich sytuacjach zawsze należy je wykluczyć. W przypadku rozpoznania takich zaburzeń, należy zacząć leczyć chorobę podstawową, gdyż ułatwi to także leczenie grzybicy. W Pańskiej sytuacji warto wykonać morfologię krwi, glukozę na czczo oraz badanie przesiewowe w kierunku wirusa HIV. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wynik należy skonsultować z lekarzem rodzinnym. Jeśli chodzi o samo leczenie grzybicy to stosowane leczenie jest prawidłowe, ale oprócz leków koniecznie należy ograniczyć spożycie cukrów prostych (słodycze, owoce) oraz spożywać większe ilości bakterii kwasu mlekowego w preparatach aptecznych jak i produktach naturalnych (jogurtach, kefirach, zsiadłym mleku). Proponuję przeprowadzić zaleconą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy