Przewlekła niewydolność serca a podwyższona temperatura u 67-letniej osoby

Witam. Moja babcia wiek 67 lat od roku czasu cierpi na przewlekłą niewydolność serca. Od jakiegos czasu objawy sie zaostrzyły mam na mysli to ze co dwa tygodnie trafia do szpitala z tymi samymi objawami zaczyna sie wszystko od wysokiej temperatury ok 39 stopni nastepnie wystepuje brak apetytu i dusznaosci które sie nasilaja. jakie sa szanse ze objawy te ustapią i ze babcia bedzie mogła w miare normalnie życ? i czy temperatura którą ma jest zwiazana z niewydolnościa? bardzo proszę o odpowiedz.

Magdalena StusiĹska

Niewydolność serca to stan który ma wpływ na działanie całego organizmu. Każda, nawet mała infekcja może zaostrzać i pogarszać ten stan. Gorączka świadczy najprawdopodobniej o infekcji- dlatego zwłaszcza w okresie jesienno zimowym należy podczas kontaktów z babcią szczególnie dbać o higienę i unikać kontaktu babci z osobami z przeziębieniami i infekcjami.