Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Syrop z cebuli a Rutinoscorbin w sezonie infekcji

Czy warto stosować syrop z cebuli gdy zaczyna się sezon infekcji czy lepiej zażywać prewencyjnie rutinoscorbin lub coś w podobie?
ponad rok temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Zarówno jedna jak i druga metoda może nieznacznie wpływać na podwyższenie odporności w okresie jesienno - zimowym, gdy ilość zachorowań na przeziębienia i grypę wyraźnie wzrasta.
Najważniejsze jest jednak unikanie wychłodzenia organizmu, unikanie kontaktu z osobami z toczącą się infekcją, rozpoczynanie leczenia tuż po wystąpieniu objawów, unikanie gwałtownych zmian temperatur - gorąca kąpiel i wyjście na zewnątrz już po kilku minutach, przemieszczanie się z bardzo nagrzanego pomieszczenia na zewnątrz, itd.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czy warto.... Z pewnością ''leki'' naturalne są lepsze. Zarówno cebula jaki i czosnek mogą okazywać się pomocne w prewencji zakażenia w okresie jesienno-zimowym. Rutinoskorbin to lek jedynie wspomagający, jednak także wskazany w tym okresie. Warto jednak pamiętać iż większość sztucznych preparatów dostępnych na rynku z rzekomo udowodnionym wpływem na stan zdrowia w zimie to oszustwo.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy