Przewlekłe oddawanie gazów

Od kilku miesięcy męczą mnie ciągłe gazy. Odżywiam się bardzo zdrowo i prowadzę aktywny tryb życia. te gazy bardzo mi przeszkadzają w życiu codziennym gdyż pojawiają co chwilę. Słyszałem, że mogą one mieć związek z wątrobą. Czy powinienem udać się do lekarza? Jeżeli tak to do jakiego?

Sugerowałabym na wstępie przeprowadzić terapię z wykorzystaniem probiotyków (najlepiej złożony preparat, zawierający kilka szczepów bakterii) przez co najmniej 20-30 dni, gdyż często gazy i wzdęcia są wynikiem zaburzeń w mikroflorze przewodu pokarmowego. Jeżeli to nie zadziała powinien się Pan udać do gastrologa, który może przeprowadzić diagnostykę stanu jelit i poszukać przyczyny tego rodzaju zmian czynnościowych. Warto się także skonsultować z dietetkiem i sprawdzić czy Pana dieta nie sprzyja formawaniu gazów w przewodzie pokarmowym.