Jak pozbyć się gazów?

Mam problem już od dłuższego czasu z gromadzeniem się w moich jelitach dużej ilości gazów. Zmieniłam już wiele swoich nawyków żywieniowych, stosuje lekkostrawna dietę z uwagi na wolna perystyke jelit. . . Może mi ktoś doradzi gdzie jest problem i jak sobie z tym poradzić.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Przede wszystkim radziłabym udać się do lekarza i spróbować znaleźć przyczynę dolegliwości. W międzyczasie można wprowadzić dodatkowo w diecie probiotyk (np. Sanprobi), zmniejszyć ilość błonnika, ograniczyć warzywa wiatropędne, produkty pełnoziarniste i pić dużo płynów. Można też pokusić się o zrobienie testu na alergie pokarmowe.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka