Przewlekłe osłabienie, nudności, ucisk w żołądku i wzdęcia

Witam! Od kilku tygodni jestem bardzo osłabiona, mam stałe nudności, gniecenie w żołądku i wzdęcia niemalże po każdym posiłku. Podejrzewałam ciążę, aczkolwiek krwawienie z odstawienia (biorę tabletki antykoncepcyjne) było w terminie i obfite jak zwykle więc wykluczyłem tę opcję. W mojej rodzinie kilka osób jest zakażonych bakterią helicobacter pylori, mama zasugerowała mi, że to może być przyczyna. Czy jest taka możliwość? Wiem, że takie objawy mogą dotyczyć wielu rzeczy stąd moja niepewność.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zakażenia H. pylori, tym bardziej, że Pani objawy wyglądają dość typowo. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.