Przewlekłe stany podgorączkowe i dodatnie badania w kierunku przeciwciał przeciwjądrowych

Posiadam stany podgoraczkowe od 2 miesiecy (rano 36,7 a w dzien 37,1 - 5 zaleznie od wysilku) , czesto "łapie" przeziebienia. Czuje sie rozbity i zmeczony. Miałem juz mase badań, leżałem w szpitalu. Nikt nie wie co mi jest :( Czekam na dokładna analize wyników badań na przeciwciała jądrowe, które wyszły dodatnie. Lekarz rodzinny powiedział, że ą to "sliskie" badania, mogą wyjść dodatnie nawet gdy jest wszystko dobrze w sferze reumatologicznej. Prawda to ?

Aleksander Ropielewski

NIestety jest to prawda są to badania przesiewowe i w przypadku ich dodatniego wyniku pogłębia się diagnostykę o badania bardziej specyficzne.