Przewlekłe zapalenie tarczycy i stosowanie Euthyrox a opalanie

Mam przewlekłe zapalenie tarczycy, przyjmuje Euthyrox 50. Czy biorąc ten lek moge korzystać z kąpieli słonecznych badz też sporadycznie z solarium? Czy lek ten powoduje jakieś zmiany skórne lub przebarwienia? Slonce oraz sporadyczne korzystanie z solarium wpływają korzystnie na stan mojej skóry i nie chciałabym z nich całkowicie rezygnować...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania Euthyroxu nie obserwowano patologicznej reakcji na promienie słoneczne.