Przewlekłe zmęczenie, problemy z koncentracją i zasypianiem

Witam, Od jakiegoś czasu czuje się ciągle zmęczona, poirytowana i ospała bez większych powodów. Mam również trudności z koncentracja i zasypianiem i często budzę się w środku nocy. Zaczęłam także czasem odczuwać bóle mięśni, szczególnie przy zmianach pogody. Od dłuższego czasu dokucza mi drżenie powieki w lewym oku. Miewam także lekkie dolegliwości jelitowe. Mam 21 t i staram się prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia, co może być przyczyna przewlekłego zmęczenia i pozostałych objawów?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Takie symptomy pojawiają się w wyniku chronicznego stresu. Jednakże najpierw polecam udać się do lekarza POZ i wykonać zlecone przez niego badania, a dopiero potem (gdy nie zostanie wykryta somatyczna przyczyna trudności) proszę skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam.