Przewlekły stan podgorączkowy, ból nóg i mała ilość leukocytów

Witam, Od ok. 3 miesięcy źle się czuję. Mam cały czas stan podgorączkowy. Zaczęło się od zapalenia zatok w lipcu (przyjęłam Bioracef, ale zatoki od czasu do czasu mnie bolą). Potem ugryzł mnie kleszcz (nie miałam rumienia). Potem okazało się, że mam torbiel czynnościową na jajniku - pękła. Teraz bolą mnie strasznie nogi, mam mrowienie w nogach, bolą mnie zęby (stomatolog wykluczył stany zapalne). Morfologia ok - poza małą ilością leukocytów. Czy powinnam zbadać się w kierunku boreliozy? Anna
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że trudno tylko na ich podstawie postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Teoretycznie, ponieważ w wywiadzie jest ugryzienie przez kleszcza, może Pani wykonać badania w kierunku boreliozy. Najlepiej byłoby jednak gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą chorób zakaźnych, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.