Przez tabletki antykoncepcyjne wypadają mi włosy. Kiedy mogę je odstawić?

Witam serdecznie, mam pytanie. Po półrocznej przerwie wróciłam do brania tabletek antykoncepcyjnych i od tego czasu strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Mam zamiar przestać brać tabletki, bo zdrowie i kondycja moich włosów są dla mnie strasznie ważne. Właśnie kończę trzecie opakowanie, zostało mi jeszcze 9 tabletek. Czy lepiej jest wziąć całe opakowanie do końca? Czy mogę zaprzestać brania w każdej chwili? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli zdecyduje sie Pani na dokończenie aktualnego opakowania, to zachowa Pani dotychczasową długośc cyklu. W przypadku zakończenia przed czasem (jest to dopuszczalne), krwawienie z odstawienia wystąpi wcześniej.

Prosze także rozważyc inne przyczyny utraty włosów, a najlepiej zasięgnąć, opinii dermatologa.