Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przez tabletki antykoncepcyjne wypadają mi włosy. Kiedy mogę je odstawić?

Witam serdecznie, mam pytanie. Po półrocznej przerwie wróciłam do brania tabletek antykoncepcyjnych i od tego czasu strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Mam zamiar przestać brać tabletki, bo zdrowie i kondycja moich włosów są dla mnie strasznie ważne. Właśnie kończę trzecie opakowanie, zostało mi jeszcze 9 tabletek. Czy lepiej jest wziąć całe opakowanie do końca? Czy mogę zaprzestać brania w każdej chwili? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeśli zdecyduje sie Pani na dokończenie aktualnego opakowania, to zachowa Pani dotychczasową długośc cyklu. W przypadku zakończenia przed czasem (jest to dopuszczalne), krwawienie z odstawienia wystąpi wcześniej.

Prosze także rozważyc inne przyczyny utraty włosów, a najlepiej zasięgnąć, opinii dermatologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy