Przeziębienie a opóźniająca się miesiączka

witam czy przez pękniećie zyłki w pochwie w czasie dni płodnych i czas tygodnowej grypy mogą mieć przyczyne spóźniejącego się okresu? dodam ze dziś mija 30 dzień od ostatniej miesiączki i nadal jej nie mam. mam nieregularne miesiączki. robiłam test i negatywny. czy od przeziebien może spozniac się okres? czy od tego że zbliza mi się okres bolą piersi ?

2- infekcja może wydłużyć cykl i opóźnić pojawienie się miesiączki
3 - przy nieregularnych miesiączkach przerwa 30 dni nie jest niepokojąca
4- ból piersi jest charakterystyczny dla zbliżającej się miesiączki