Przeziębienie i krew z nosa

Jestem przeziębiona i dzisiaj rano mocno kichnęłam, kiedy chciałam wysmarkać nosa dużo krwi pojawiło się na chusteczce i tak około 3 razy, przestraszyłam się i przestałam. Czy to coś poważnego?

W czasie infekcji górnych dróg oddechowych mogą pojawiać się krwawienia z uszkodzonych przez ciągłe kichanie i infekcje śluzówek jamy nosowej i zatok. Żeby wykluczyć jednak inne przyczyny proszę o kontakt z lekarzem POZ w Pani przychodni.