Przyczyna czarnej obwódki po noszeniu złotego pierścionka

Witam, ostatnio zaczęłam nosić złoty pierścionek (kruk, pr. 585) i zauważyłam, że na palcu zostaje czarna obwódka. Jaki może być powód tego? Okres/problemy zdrowotne/ braki jakichś składników w organizmie? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Czarne ślady po złotej biżuterii są wynikiem utlenienia twardych cząsteczek stopu, które ścierają się podczas kontaktu ze skórą i przechodzą reakcję chemiczną (pod wpływem pierwiastków, które są w pocie).

Pozdrawiam serdecznie.