Przyczyny utrzymującego się obrzęku na twarzy przy Hashimoto

Witam...leczę się na niedoczynność tarczycy Hashimoto od 9 lat. Mam 26 lat teraz, ale nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu utrzymuje się obrzęk twarzy. Biorę leki i mam wrażenie, że one nie działają tzn. nie usuwają objawów Hashi. Twarz jest ważna a ja nie podobam się sobie z obrzękiem.Mam 52kg na 162cm, ale myślę nad tym, żeby zrzucić 10kg bo tylko wtedy nie będzie widać. Waźyłam kiedyś 7kg mniej i wyglądałam na buzi znacznie lepiej..Żałuję, że przybrałam czy jest jakiś sposób na usunięcie tego?

Witam. Przede wszystkim konieczne jest optymalne leczenie choroby podstawowej - być może należy zwiększyć dawkę suplementowanych hormonów tarczycy. Myślę że warto oznaczyć stężenie TSH i fT4 i skonsultować się z endokrynologiem.