Przyczyny wydłużenia cyklu miesiączkowego

Witam, mam pytanie. Okres spóźnia mi się już 9 dni. Co jest przyczyną? Dodam, że biorę tabletki steroidalne i po nich mam od dłuższego czasu infekcje, a z mężem miewam stosunki przerywane. Dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie!

Istnieje wiele czynników wpływających na długość cyklu. Do najważniejszych zalicza się stres, zmianę diety, intensywny wysiłek fizyczny, infekcje, farmakoterapię i inne.

W Pani opisie znajdują się dwa z powyższych czynników: sterydoterapia oraz częste infekcje. Wydaje się zatem, że to właśnie one odpowiadają za wydłużenie cyklu, a tym samym opóźnienie miesiączki.

Ze względu na niepełną antykoncepcję (stosunek przerywany) konieczne jest jednak wykluczenie ciąży. W tym celu powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam