Przygotowanie i założenie korony porcelanowej na wszczepiony implant

Witam, obecnie czekam na przygotowanie i założenie korony porcelanowej na wszczepiony implant - do wizyty pozostał miesiąc. Moje pytanie brzmi, czy można wykonać ten zabieg w czasie ciąży, bo właśnie planujemy z mężem potomstwo, czy raczej powinnam z założeniem korony poczekać aż dziecko się urodzi. Jeśli powinnam poczekać, to czy tak długo można zwlekać z założeniem korony, czy nie powinien to być okres do 6 miesięcy? Pozdrawiam Ewelina, lat 29

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

korona może być założona w dowolnym czasie ( również w czasie ciąży )
jedynie odsłonięcie implantu wymagające znieczulenia może zostać odroczone w pierwszym trymestrze
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam.
Odbudowa protetyczna na implancie zaczyna się od założenia śruby gojącej. Wizyta ta wymaga małego zabiegu w znieczuleniu miejscowym,a w czasie ciąży drugi trymestr jest najwłaściwszy. Późniejsze wizyty z ostatecznym założeniem korony można wykonać niezależnie od zaawansowania ciąży.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarz implantolog Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/implanty-katowice.php