Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a możliwość zajścia w ciążę

Ostatnio spóźniłam się z tabletką (jestem w drugim tygodniu brania) gdy tylko mogłam wzięłam spóźniona tabletkę (minęło ok. 12 godzin spóźnienia) i tego samego dnia wzięłam tabletkę o wyznaczonej porze, czy mogłam zajść w ciążę? (dzień wcześniej miałam stosunek) Jeśli jestem w ciąży, jest mozliwość przerwania jej?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko jest niewielkie, jednak nie można wykluczyć, że okresowo była Pani niezabezpieczona hormonalnie. Jeśliby doszło do zapłodnienia, nieprawidłowe stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie jest wskazaniem do terminacji ciąży. Dokładnie reguluje to ustawa, której treść można znaleźć w internecie.