Przyjęcie o godzinę wcześniej minipigułki

Witam. Przyjmuję minipigułkę. Przyjęłam ją godzinę wczesniej niż powinnam. Chciałam się dowiedzieć czy zabezpieczenie zostało zachowane. Zależało mi na zmianie godziny przyjmowania tabletek.

Proszę się nie martwić, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Należy jednak pamiętać, że mini pigułki mają tylko trzygodzinną tolerancję na pomyłkę w godzinie przyjmowania, natomiast tabletki dwuskładnikowe aż 12 godzin.