Przyjęcie szczepionki Trimovax w dzieciństwie a zachorowanie na świnkę

Witam, Byłem szczepiony Trimovaxem w wieku lat 6. Mam obecnie 23 lata i nie chorowałem na świnkę. Czy oznacza to, że jest duża szansa na to iż nie zachoruje już? Z tego co wiem szczepionka ta daje ponad 90% odporność. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie badań populacyjnych stwierdzono trwałe uodpornienie na zakażenie wirusem świnki u 93,8% szczepionych szczepionką Trimovax osób. Pewność, czy w tym konkretnym przypadku nastąpiło uodpornienie może dać oznaczenie poziomu przeciwciał we krwi.