Przyjmowanie DHA w ciąży

Witam, Jestem w 13 tyg. ciąży. Lekarz zalecił mi kapsułki z DHA dla kobiet w ciąży od początku ciąży w ilości 2 tabletki dziennie (600 mg DHA i 78 mg EPA, 4 mg wit E). Do tej pory całą dawke przyjmowałam od razu. Czy jednorazowe przyjmowanie dawki 600 mg mogło zszkodzic dziecku? Producent nie podał czy dawki maja byc podzielone. Napisła w ulotce 1-2 kapsułek dziennie w trakcie posiłku. Dziekuje za odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie. Nie ma ryzyka działania szkodliwego dla płodu tylko dlatego, że przyjmuje Pani 2 tabletki suplementu DHA na raz.