Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to wystarczająca dawka?

Witam, lekarz zalecił mi suplementację Pregny Plus i Pregny DHA 300mg po 1 tabletce. Czy to wystarczająca dawka? W ulotce i innych źródłach pisze by zażywać 2 tabletki Pregny DHA.
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z zaleceniami producenta oba suplementy powinny być zażywane w postaci 1 kapsułki dziennie każdego z nich. Jeżeli nie cierpi Panią z powodu niedoborów (np. żelaza, jodu, kwasu foliowego) to sugeruję, by Pregnę Plus zażywała Pani zgodnie z sugestią ginekologa, natomiast suplementację preparatem z kwasami DHA może Pani zwiększyć do liczby 2-3 kapsułek dziennie. Zachęcam do lektury tego artykułu, omawia najważniejsze witaminy i składniki mineralne, o których ciężarna powinna pamiętać: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego kobiety w trakcie trwania ciąży powinny spożywać przynajmniej 500 mg DHA na dobę, a w niektórych przypadkach ta dawka wynosi nawet 1000 mg. Wiele zależy od diety, jaką Pani ma – proszę pamiętać, że DHA to nie tylko suplement w kapsułce, ale też ryby morskie, niektóre tłuszcze roślinne oraz orzechy – warto je włączyć do jadłospisu. Tutaj zostały wymienione najzdrowsze produkty: https://zywienie.abczdrowie.pl/kwasy-dha-najlepsze-zrodla.

Ryby są także źródłem metali ciężkich – warto zachować ostrożność przy ich wyborze. O tym, które ryby można spożywać bez obaw mówi nasza infografika: https://zywienie.abczdrowie.pl/ktore-ryby-maja-najwiecej-kwasow-dha-i-sa-najzdrowsze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy