Suplementacja podczas ciąży

Witam, jestem w 20 tygodniu ciąży. Pani Doktor prowadząca ciążę (kolejna wizyta za 3 tygodnie) nakazała suplementcję kwasami Omega. W aptece doradzono mi Olimp Gold Omega 3. Niestety w domu zauważyłam, że oprócz DHA i EPA suplement ten zawiera także wit. E w dawce 12 mg (100 % dziennego zapotrzebowania). Czy przy urozmaiconej diecie, jaką staram się prowadzić, taka dawka witaminy E przyjmowanej w kapsułce z kwasami Omega3 nie będzie dla mojego dziecka szkodliwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wymienić produkt na same kwasy omega. Najlepiej na preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży.