Czy mogę łączyć Preventic Extra razem z preparatem Olimp Gold Omega3?

Witam,chciałam się zapytać czy mogę łączyć preventic Extra razem z preparatem Olimp gold omega3.Czy łącząc te 2 preparaty w ciągu dnia nie przedawkuje witamin z grupy a i e?

Dzień dobry,

zacznę od tego, że najlepiej wchłaniają się witaminy naturalne i w zbilansowanej diecie nie ma potrzeby suplementacji, chyba, że występuje genetyczny problem metabolizmu i słabego wchłaniania danej witaminy w niedożywieniu lub wyniszczeniu organizmu w przypadku chorób przewlekłych. W przypadku tych dwóch suplementów na pewno witamina E będzie w nadmiarze, natomiast nie stosuje się suplementacji witaminą A, ponieważ organizm magazynuje ją w wątrobie i ma spory zapas. Witaminą A na pewno nie powinny się suplementować osoby palące, bo jest wiele prac naukowych, gdzie jest dowiedzione o szkodliwym jej działaniu. Proponowałabym suplementację samymi kwasami omega 3 najlepiej z alg. Ze względu na duże skażenie ryb metalami ciężkimi zaleca się ostrożność w tym temacie. Na rynku w sprzedaży są również oleje tłoczone na zimno o wysokiej zawartości omega 3. Na ten moment wystarczy jeden suplement.

Pozdrawiam!