Nerwica i problemy z układem nerwowym

Witam, mam nerwice i problemy z układem nerwowym, nerwobóle, kołatania serca. Przez neurologa mam zleconą suplementację Magnezem i B6. Chcę zacząć porządną dietę i wspomóc się Chela-mag B6, omega-3, Multiwitaminą OLIMP oraz ZMA przed snem. Czy przy ćwiczeniach, diecie to nie będzie za wiele suplementacji? Mam olbrzymie niedobory witamin. Czy problemy z układem nerwowym mogą się załagodzić po takowej kuracji witaminowej? Nigdy nie zbytnio ruchliwy, a w dodatku zawsze "Tadek, niejadek". Pozdrawiam

WItam, poniżej informacja na temat nerwicy:
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Naturalnie nie wiem co to za nerwica i kto ją zdiagnozował.
Nerwicę leczy się najlepiej psychoterapeutycznie.
Nie wiem po co ten magnez - czy ma Pan symtomy tężyczkowe ?
Abstrahując od powyższych niejasności Magnez + b6
w zupełności wystarcza.
Nie wiem po co Omega 3 ? Ma Pan problemy z poziomem
choresterolu ? Witaminy w Pana wieku ? To niepotrzebne.
Wystarczy sport i odpowiednie odżywianie się aby suplementacja nie była potrzebna. Ale na nerwy
potrzebna jest psychoterapia jak pisałem - dieta i sport maję charakter wspierajęcy, a nie leczniczy.
Pozdrawiam i żsyczę wesołych świąt

Dzień dobry,

ZMA (cynk, magnez i B6) nie ma sensu łączyć z Chela-Mag B6, ponieważ mają prawie identyczny skład, a witaminami i mikroelementami również można przedawkować. Jeśli chodzi o kwasy omega kupiłbym suplement zawierający kwasy omega 3-6-9 lub po prostu jadł więcej ryb. Magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego, a ZMA wpływa na wzrost produkcji naturalnego testosteronu. Biorąc w/w suplementy, stosując zdrową, zbilansowaną dietę plus uprawiając regularnie sport Pana samopoczucie, funkcjonowanie układu nerwowego oraz ogólny dobrostan psychofizyczny prawie na pewno ulegnie poprawie.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski