Napady lęku i strachu, problemy ze snem i zaburzenia koncentracji

Odczuwam nadmierne napady lęku i strachu, źle śpię i mam problemy z koncentracją. W sytuacji stresowej boli brzuch, na wspomnienie o trudnej sytuacji odczuwam niepokój. Przyjmuje lek zolafren wdawce 10 mg regularnie od kilku lat. Dieta bogata w banany i mleko dała wyraźną poprawe. Moje pytanie jest takie jaką diete stosowac by minimalizowac skutki lęku i stresu. Rozmawiam z psychologiem i czytam wspomagając farmakoterapie

Witam,
Kontrolując naszą codzienną dietę możemy w pewnym stopniu zacząć wpływać na poprawę naszego samopoczucia. W żywności bowiem występuje wiele różnych składników, które oddziaływają na nasz układ nerwowy, tym samym poprawiając nasze zdrowie psychiczne. Do składników działających w ten sposób zaliczamy m.in. witaminy z grupy B, w szczególności B1, B6, B12, kwas foliowy oraz niacynę. Kolejnym ważnym związkiem, który wpływa na nasz układ nerwowy jest biotyna. Niezbędnymi związkami, pomagającymi utrzymać dobra kondycję psychiczną są także magnez,oraz kwasy tłuszczowe omega-3.
Pozdrawia,
Natalia Ciesielczuk