Czy odchudzanie może wpływać na kłopoty z nauką i koncentracją?

Witam! Czy odchudzanie może wpływać na kłopoty z nauką i koncentracją? Dawniej, kiedy miałam nadwagę, przyswajanie wiedzy przychodziło mi z łatwością, teraz, po unormowaniu masy ciała, mam problemy nawet ze skupieniem się na nauce. Jak z tym walczyć? Co może pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Witam Panią
Odchudzanie może wpłynąć na naszą koncentrację, jeżeli odchudzanie polega na zmniejszeniu porcji lub rezygnacji np z kolacji, to może się tak zdarzyć że pozbawimy nasz organizm ważnych składników żywnościowych. Dlatego ważne jest to aby proces odchudzania nie był za szybki i aby odbywał się pod kontrolą dietetyka.
Anna Suligowska

Sama waga pewnie nie miała tu wpływu na Pani samopoczucie. Myślę, że większy wpływ może mieć natomiast sposób odchudzenia siebie. Proszę zwracać uwagę na skład diety i dostarczanie organizmowi odpowiednich składników - minerały, mikroelementy mogą znacząco wpływać na prace naszego układu nerwowego.

Witam. Być może organizmowi brakuje jakiś mikroelementów, pożywki dla układu nerwowego i mózgu. Warto pójść do lekarza rodzinnego i zrobić podstawowe badania krwi, co tę sprawę może wyjaśnić. A też skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty. Przecież dużo wysiłku psychicznego kosztowało cię koncentrowanie się na odchudzaniu. Pozdrawiam

witam
być może odchudzanie spowodowało zbyt duże spustoszenie w organizmie
proszę postarać się jeść regularnie, duużo warzyw do każdego posiłku
podczas nauki można podjadać orzechy lub suszone owoce - te ostatnie dadzą niezbędną do pracy mózgu glukozę a orzechy kwasy tłuszczowe wspomagające procesy myślowe
powodzenia!

www.akademiazz.com.pl