Czy możliwe jest przedawkowanie kwasów omega 3?

Witam, proszę o informację, czy możliwe jest przedawkowanie kwasów omega 3. Chodzi mi konkretnie o większe spożycie kwasów (kapsułki omega 3 zawierające 1000 mg 65-procentowego oleju rybiego, w tym: 330 mg EPA, 220 mg DHA i 100 mg innych) niż zalecana na opakowaniu suplementacja (1 kapsułka dziennie). Jakie mogą być skutki uboczne dawkowania np. 3 kapsułek dziennie zamiast zalecanej 1 kapsułki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam, proszę dawkować zgodnie z zaleceniami. Przedawkowanie spowoduje wydalenie nadmiaru kwasów na zewnątrz (conajwyżej dostanie Pani biegunkli).

Witam. Proszę mieć na uwadze, iż zbyt duże dawki kwasów omega-3 mogą nasilać i przedłużać krwawienie, ponieważ działają przeciwzakrzepowo. Może to mieć znaczenie zwłaszcza przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Zazwyczaj w diecie występują niedobory kwasów omega-3, więc przy takiej dawce nie powinno się nic stać. Najlepiej jednak dawkować w sposób podany na opakowaniu lub według wskazówek lekarza. Pozdrawiam.