Przyjmowanie leków na astmę a możliwość dołączenia acetylocysteiny i erdosteiny

Witam, przyjmuje codziennie 10 mg montelukastu ze względu na astmę. Od kilku dni jestem przeziebiony. Na początku ból głowy i gardła oraz suchy nieproduktywny kaszel. Aktualnie kaszel zmienił się w mokry oraz pozostał ból lekki ból gardła (podrażnienie w wyniku kasłania). Przyjmując milukante który, zmniejsza wydzielanie śluzu itd. czy mogę brać acetylocysteine lub erdosteine? Czy takie połączenie koliduje się ?

Oba leki mogą być stosowane w tym samym czasie ale leki wykrztuśne powinny być stosowane w godzinach przed i południowych, nigdy wieczorem i odstęp pomiędzy tymi lekami powinien być co najmniej 1 godzina
Proszę zwrócić uwagę czy pod wpływem acetylocysteiny nie nasilają się duszności i kaszel