Przyjmowanie leku Bromergon i Euthyrox przed badaniami hormonalnymi

Witam serdecznie mam pytanie. Przyjmuję bromergon 1 tabl na noc oraz euthyrox 50mg rano. Mam w najbliższym czasie wykonać badanie na prolaktynę przed i po obciążeniu oraz tsh, czy powinnam w dniu badania przyjąć Euthyrox a wieczó wcześniej bromergon, czy moze wstrzymać się bo mogą one zafauszowac wyniki? I jeszcze jedno pytanie: Czy w trakcie przyjmowania bromergonu mogą występować plamienia? U mnie występują plamienia w okresie okołoowulacyjnym odkąd zaż. bromergon. Cytologię i usg są w normie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bromergon może powodować krwawienia. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zmodyfikuje schemat przyjmowania leków.