Przyjmowanie leku Tetralysal a możliwość uszkodzenia płodu

Witam, od pół roku leczę się tetralysalem 300. 10.11 miał miejsce stosunek, pękła nam prezerwatywa,ale wg moich obliczeń powinien być wtedy dzień niepłodny.Jednak okres spóźnia mi się już tydzień, testy ciążowe już 3 wyszły negatywnie. W tym czasie zażywałam tetralysal, w tym pominęłam 1-2 dawki, a całkiem odstawiłam 3 dni temu, bo podejrzewam, że jednak mogę byc w ciąży. Czy jeśli się potwierdzi, może dojść do uszkodzenia płodu? Bardzo proszę o odpowiedź jak to wygląda z Pani perspektywy.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wykonać pomiar b-hCG we krwi, który ostatecznie potwierdzi bądź wykluczy ciążę. Tetracykliny są lekami teratogennymi powodującymi wady wrodzone płodu, dodatkowym niekorzystnym działaniem w okresie tuż przed zajściem w ciąże jest uszkodzenie komórek wątroby.
Pozdrawiam