Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, dodatkowe zabezpieczenie prezerwatywą i stosunek przerywany a obawy przed ciążą

Szanowni Państwo, bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ odchodzę od zmysłów. Jestem w trakcie trzeciego opakowania tabl. anty. Ovulastan. Tabletki zawsze biorę regularnie i przestrzegam zasad, jednak wczoraj trzecią tabletkę z trzeciego opakowania popiłam Liptonem Ice Tea zamiast wodą. Kochałam się kilka godzin po wzięciu trzeciej tabletki z partnerem, jednak zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą i stosunkiem przerywanym. Czy powinnam obawiać się ciąży? Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim należy podkreślić, że napój lipton ice tea nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.