Przyjmowanie tabletek z oznaczeniami dnia tygodnia

Jeśli okres zaczyna się w środę, to połykam tabletkę antykoncepcyjną z dniem tygodnia środy na pasku tebletek. A co z poniedziałkiem i wtorkiem? Prosze o pomoc

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki powinna Pani przyjmować przez 21 dni, czyli równe 3 tygodnie. Jeśli zaczęła Pani opakowanie w środę, to ostatnią tabletkę przyjmie Pani we wtorek. Na przykład: pierwszą tabletkę (środową) wzieła Pani 25 listopada, więc tabletkę z poniedziałku przyjmie Pani 14 grudnia, a z wtorku - 15 grudnia i 16 zacznie Pani 7 dniową przerwę. Proszę się zatem nie martwić, tabletki nie zmarnują się.