Przyjmowanie witamin PregnaPlus i Magnella w 14. tygodniu ciąży

Jestem w 14 tyg ciazy.lekarz zalecil mi przyjmowanie wit pregna plus,dodatkowo od jakiegos czasu przyjmuje magnelle z wit b6,czy biorac te dwa preparaty nie przedawkuje tej wit? w jednym o drugim preparacie jest po 1,4mg tej wit. Ten magnez musze przyjmowac. Czy kwas foliowy brac dodatkowo czy ten z witamin wystarczy? prosze o odpowiedz

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie

Przyjmowanie dodatkowego preparatu nalezy uzgodnić z lekarzem ginekologiem, może Pan uzupełnić dietę w magnez spozywając wodę z magnezem np. magneziana oraz spożywając otręby i zarodki pszenne lub ziarna słonecznika.

Pozdrawiam