Przyjmowanie Yaz przy PCOS

Witam, mam 23lata i cierpię na PCOS tak jak i moja siostra. przyjmuję YAZ. Zastanawia mnie czy objawy które sa wynikiem choroby da sie w jakis sposób zredukować. Chodzi mi o chorobliwe niejedzenie, wręcz sama myśl sprawia iż jest mi nie dobrze, ogromne wahania nastroju,oraz bardzo duży dyskomfort psychiczny,który przeszkadza mi najbardziej,stany lękowe,problemy ze snem. Niestety mój lekarz bagatelizuje to jak to wpływa na moją psychike, a ja martwie się,że w końcu przerośnie to moją osobę.

Objawy które Pani opisała występują rzadko przy YAZ. Są na tyle niepokojące żeby skonsultować z lekarzem, który je Pani przepisał i zmienić środki antykoncepcyjne na inne. Może też Pani zapytać o leki przeciwcukrzycowe. Polecam również psychoterapię.
Pozdrawiam.