Przyrost wagi w 24 tygodniu ciąży

Witam, niepokoję się moim przyrostem wagi w ciąży. Jestem aktualnie w 24 tc. Dotychczas stopniowo przybierałam na wadze. Przy wizycie u lekarza, w 21 tc miałam od początku ciąży tylko 4 kg na plusie. Teraz minęły jedynie niecałe 3 tygodnie a ja już w tym krótkim okresie przytyłam następne 4 kg:( Dodam, że staram się jeść 5 posiłków dziennie i przywiązuję uwagę do tego co jem. Martwię się czy jeśli tempo tycia się nie zmieni zaszkodzę i sobie i dziecku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zapewne związane jest to z intensywniejszym rozwojem dziecka, łożyska oraz wód płodowych i nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam