Czy przyrost wagi w ciąży jest prawidłowy?

Dzien dobry, jestem w 19 tygodniu ciąży, mam 37 lat. Przytylam do tej pory 5,5 kg, mimo tego, ze nie objadam się, nie jem slodyczy. Wyniki tarczycy i glukozy w normie. Mierzę 182 cm, obecnie juz 66 kg ( przed ciaża 60,3) Czy przyrost wagi jest prawidlowy?

Dzień dobry,

im kobieta jest szczuplejsza tym zazwyczaj więcej przybiera podczas ciąży.

Ilość kilogramów, które aktualnie Pani doszły nie wykraczają ponad normę.

W całej ciąży zaleca się przytyć ok. 12 kg.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień dobry :)

Proszę się nie niepokoić :) ale zawsze warto przyjrzeć diecie.
W 2 i 3 semestrze prawidłowy przyrost masy ciała to 0,5 do 0,6kg/tydz.więc sporo jeszcze przed Panią.
Warto skonsultować sie ze specjalistą i poukładać menu, żeby czuła się Pani bezpiecznie. Nie mam na myśli jadłospisu, tylko zalecenia. To co Pani je jest nie bez wpływu na malucha :) Warto wziąć pod uwagę istnienie zjawisko prenatalnej pamięci smaków i dbać o właściwe odżywienie w ciąży i podczas karmienia. To czas wytężonej nauki. Jeśli w ciąży mama zajada się np. marchewką, dziecko z dużym prawdopodobieństwem będzie akceptować ten smak w posiłku.

JEŚLI CHCE PANI ŻEBY DZIECKO ZAJADAŁO SIĘ ZIELONYM GROSZKIEM, KISZONYMI OGÓRKAMI I BROKUŁAMI NALEŻY STOSOWAĆ ZRÓŻNICOWANĄ DIETĘ W CIĄŻY I PODCZAS KARMIENIA!

Zapraszam
Diet. Katarzyna Gediga http://www.emvit.pl/pl/Dietetyka4/Konsultacje-online