Wzrost wagi w drugiej ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Przed ciążą ważyłam 58,6 kg. Obecnie 60,4 kg (w podobnych warunkach, ten sam sprzęt). Przytyłam więc niecałe 2 kg. W poprzedniej ciąży łączny przyrost wagi to 11 kg (do ostatniego tygodnia ciąży). Wówczas jednak (5 lat temu) waga sprzed ciąży to 47 kg a pod koniec 58 kg. Rozumiem, że zaczynając od niższej wagi kobieta ma prawo przytyć więcej, ale w przypadku tej samej kobiety, wzrost wagi jest tu zupełnie różny, a odżywianie podobne. Od czego to zależy?

Witaminy w ciąży

Piotr Pilarski

Jeszcze płód jest niewielki. Nie można porównywać przyrostu wagi w 25 tygodniu do przyrostu pod koniec ciąży. W 3 trymestrze dopiero przybieranie na wadze znacznie przyspiesza.

Pozdrawiam.