Utrata wagi w 33. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 33 tc i do tej pory przytyłam niecałe 4 kg. Zauważyłam, że znacznie straciłam na wadze. Przed ciążą moje BMI wynosiło około 18,5, czyli waga była prawidłowa, ale przyrost masy jest chyba zdecydowanie zbyt niski. Odżywiam się zdrowo, zrezygnowałam ze śmieciowego jedzenia. Czy jest się czym martwić? Dziecko rozwija się prawidłowo, ale tak mały przyrost wagi (i właściwie ubytek mojej) chyba nie jest na miejscu..

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani waga nie jest najważniejszym parametrem, jeśli w usg wszystko z dzieckiem jest w porządku to nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam