Przyspieszone bicie serca, wyższe ciśnienie i ból brzucha

witam, od paru miesiecy wystepuja u mnie nastepujace objawy. Przyspieszone bicie serca,cisnienie podwyzszone 145/95, 147/98, 132/102), po jedzeniu ciezko,bol brzucha,plytki oddech, bezssennosc w nocy,bole glowy. Nadmienie ze pol roku temu zucilem palenie tytoniu i spozywanie alkocholu, (ktorego wypijalem wieksze ilosci). Badania ekg,usg ,holter serca nic nie znalazly,wszystko wyszlo dobrze. Badania krwi na cholesterol wykazaly minimalny wzrost cholesterolu. I niestety nic i nikt mi nie pomogl,

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że konieczne jest zastosownaie odpowiednich leków obniżających ciśneinei.

Dzień dobry. Odstawiając alkohol i nikotynę uporał się Pan ze skutkami trudności, nie z przyczynami. Z jakichś powodów sięgał Pan przecież po papierosy i alkohol. Bardzo możliwe, że przyczyny te dają znać o sobie w opisanych przez Pana objawach somatycznych. Proszę rozważyć wsparcie psychologa w celu określenia możliwych przyczyn w obszarze funkcjonowania psychologicznego oraz wskazania dalszych działań. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/