Przytycie 1,5 kg w ciągu ostatniego tygodnia a zatrzymanie wody

Witam. Jestem kobietą pół roku po porodzie. W ciąży przytyłam bardzo dużo, bo aż 34 kg. Ostatnio jestem bardzo przemęczona i mam uczucia ciężkości, częściej boli mnie też strasznie głowa, mam też osłabione włosy i paznokcie. W przeciągu ostatniego tygodnia przytyłam 1,5kg jest to dla mnie dziwne, ponieważ staram się jeść regularnie. Czytałam że może to być zatrzymanie wody więc zaczełam pić więcej płynów dziennie niż zwykle. Czy to faktycznie zatrzymanie wody ? Czy może jednak coś innego.

Witam Panią,

Oczywiście może to być zatrzymanie wody w organizmie. Nie mniej jednak niepokoją mnie objawy które Pani opisuje typu zmęczenie, ból głowy, osłabienie kondycji włosów i paznokci. zachęcam do wykonania podstawowych badań krwi, badania na cukier i tarczycę.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk