Możliwość zrzucenia 4kg nadmiaru wody z organizmu w ciągu tygodnia

Dzień dobry, Interesuje mnie, czy jest możliwe, aby "zrzucić" w ciągu tygodnia 4kg nadmiaru wody w organizmie? Oczywiście pamiętając o zasadach zdrowego żywienia, aktywności fizycznej itp. Dla przykładu ważę ok 73kg w tym aż 4 to nadmiar wody. Ćwiczę codziennie 45-60min, czy 3,5l samej wody mineralnej kubek herbaty czerwonej, zielonej wystarczy, aby pozbyć się zbędnego balastu w tydzień?

Witam Panią,

Kwestia utraty wody w organizmie oraz odchudzania jest bardzo indywidualną sprawą. Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje na różne czynniki. Nie mniej jednak miałam pacjentów, którzy gubili 4kg zatrzymanych płynów w tydzień. Byli to jednak pacjenci otyli, którzy mieli o wiele więcej wody zgromadzonej w organizmie. Jeżeli u Pani jest 4kg nadmiaru to raczej mało prawdopodobne że zrzuci Pani wszystko co ma w przeciągu tygodnia. Nie pije Pani aż 3,5l samej wody dziennie, to zbyt wiele i efekt może być odwrotny do zamierzonego. Wystarczy około 1,5-2l. Co za dużo to również niezdrowo. Pamięta Pani o zdrowej diecie i aktywności fizycznej a uda się Pani osiągnąć cel!
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk