Przytycie a tabletki antykoncepcyjne czy ciąża

Witam, właśnie kończę brać 3 opakowanie tabletek Teenia i ostatnio zauważyłam, że trochę mi się przytyło, czy to jest wina tabletek i czy powinnam je zmienić, czy może jestem w ciąży? Biorę tabletki regularnie, może nie co do minuty, ale największe opóźnienie wyniosło niecałą godzinę. Przy pierwszym opakowaniu delikatnie plamiłam, po skończeniu opakowania miałam prawie bezbolesne krwawienie, następnym razem miałam dość mocny ból podbrzusza. Zastanawiam się czy iść z tym do lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Zwiększenie masy ciała jest jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. W razie możliwości zajścia w ciąże oraz zaburzeń w krwawieniu miesiączkowym proponuję udać się do ginekologa.